![Kurtalj Sivi pinot Kurtalj Sivi pinot](https://www.miva.com.hr/thumb.php?file=kurtalj sivi pinot.jpg&maxw=405&maxh=445)
Kurtalj Sivi pinot
Bregovita Hrvatska, Hrvatska
Cijena: 16,76 €/L
Uz laganije recepte kojima treba vino s jačom strukturom; svijetle gljive kao lisičarke, zlatni šampinjoni, sunčanice, uz jela od svijetlog mesa u kremastim umacima, uz slatkovodnu ribu a pogotovo recepte u kojima je ona uvaljana u kukuruzno brašno.
- 10-12 °C
Karakteran i izvoran plešivički sivi pinot. Sve pohvale za odluku da se zadrži prirodan boja sivog pinota koja je blago bakrenasta i naša napomena dragim vinoljupcima - prirodni pigment sivog pinota vinima ove sorte daje bakrene odsjaje. Oni mogu biti izraženiji i manje izraženiji, ali prirodni su i poželjni. Poželjni su zato što način vinifikacije koji zadržava ovu boju, zadržava ujedno i jasnije arome sivog pinota.
Ugodna cvjetnost lipe, aroma koja nedostaje mnogim dašanjim sivim pinotima, uz uobičajenije arome marelice, žutog livadskog cvijeća i srednje zrelih citrusa.